Новости

  За видобуток піску незаконно одних карають, інших не помічають  Київською місцевою прокуратурою № 3 скеровано до суду обвинувальний акт відносно генерального директора приватного підприємства за фактом незаконного видобутку піску та розтраті ввіреного майна у особливо великих розмірах (ч. 1 ст. 239-2 та ч. 5 ст. 191 КК України).


  Згідно з матеріалами слідства, вказаний посадовець, незважаючи на відсутність у підприємства дозвільних документів, організував роботи з гідротехнічного намиву (видобутку) піску з річки Дніпро.


  Так, упродовж 2018 року було незаконно видобуто понад 570 тисяч тонн піску, чим завдано збитків територіальній громаді м. Києва на суму близько 16, 5 мільйона гривень.


  Наразі обвинувальний акт відносно керівника підприємства скеровано до Голосіївського районного суду м. Києва для розгляду по суті. Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років та з конфіскацією майна.


  А в цей час на повну потужність працює земснаряд посеред р. Десна в акваторії с. Хотянівка Вишгородського району Київської області. Завантажена піском баржа безперебійно снує між місцем видобутку і пунктом призначення.  Про піщаний промисел на Десні біля Хотянівки місцеві жителі повідомляли і Держгеокадастр, і екологічну інспекцію, і Службу безпеки України. Реакції – ноль. Хоча час від часу ЗМІ повідомляють про втручання правоохоронців у незаконну розробку корисних копалин.  Протест проти «Розкрадання піску, екологічної шкоди та інших злочинів», що тривав 15 днів, закінчився брутальним розгоном. Поліція розігнала Активістів (серед яких були Ветерани Війни). В критичну мить на допомогу Подільській поліції прискакали тітушки (є в іншому відео). А наприкінці небайдужих киян забрав Спецназ (колишній Беркут), «запакував» у автобус і відвіз у Подільську райуправу. Чому Поділ? Тому що Пісок нелегальний вивозили через Річковий порт, який у Подільському районі


  https://facebook.com/100009532301081/videos/2694936304167420/  Активістка Ольга Коцько заявила, що з Київського річкового порту, який належить Михайлу Бродському, вночі вивозили вантажівками крадений пісок. Раніше за фактами незаконного видобутку та транспортування піску було відкрито кілька кримінальних проваджень


  https://www.facebook.com/100009532301081/videos/2694919707502413/  Громадський лідер Ольга Коцько упізнала в «тітушках» , що безперешкодно проїхали на територію ПрАТ Річковий порт, осіб, що брали участь у стрілянині в Броварах


  https://www.facebook.com/100009532301081/videos/2694057174255333/


  Не пощастило київській комерційній структурі, яка самовільно зайняла земельну ділянку площею понад 2 гектари, що належить комунальному підприємству «Житомироблагроліс», організувала видобуток піщаної суміші та реалізацію комерційним структурам Київської області за ринковими цінами.


  Факт незаконного видобутку піску одним з підприємств Рівненщини на земельній ділянці площею 14 га без спеціального дозволу задокументовано Здолбунівською місцевою прокуратурою спільно із працівниками Сарненського МРВ УСБУ в області та Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області.  Вишгородська полiцiя милується незаконним видобутком пiску


  Чому ж статті Кримінального Кодексу України про порушення охорони надр та відмивання одержаних злочинним шляхом доходів не розповсюджуються на панів бродських та хотянівських «генералів піщаних кар’єрів»?


  Джерело

  Об этом сообщает Преступная Россия


  Джерело статті: “http://www.ukrpress.info/2020/07/10/za-vydobutok-pisku-nezakonno-odnyh/”